Pokaz slajdĂłw
deweloper.gif

Ulubione

 
Strona główna
LOGOWANIE NET-CZYNSZE

Ruszył elektroniczny dostęp do NET-CZYNSZE!

Żeby  przejść do strony logowania programu NET-CZYNSZE - KLIKNIJ TUTAJ

Usługa ta jest przeznaczona wyłącznie dla właścicieli lokali SMLW w Legionowie. 
Aby uzyskać dostęp do informacji na temat stanu konta należy zgłosić się do siedziby SML-W w Legionowie i za okazaniem dokumentu tożsamości pracownik SM przydzieli Państwu specjalne konto internetowe, dzięki któremu można będzie zalogować się do systemu i dowiedzieć się o:

 - podstawowych danych właściciela lokalu z ewidencji SM
 - ostatnim saldzie na kartotekach
 - szczegółowych obrotach na kartotece
 - odczytach liczników wody za wybrany okres
 - innych informacjach zamieszczonych przez Spółdzielnię Mieszkaniową.

Korzystanie ze strony jest bezpłatne, lecz wymaga zgody na przetwarzanie danych osobowych, 
co możecie Państwo uczynić z chwilą utworzenia konta w SM.
I MIEJSCE DLA PRZYLESIA

   Jabłonowskie osiedle Przylesie - zespół domów jednorodzinnych przy ul. Wiedzy i Klonowej zdobył I miejsce w Konkursie "Najlepszy Projekt Mieszkaniowy 2012-2015” organizowanym przez Polski Związek Firm Deweloperskich.
   To wielki sukces małego osiedla. Do Konkursu zgłoszono ponad 80 zrealizowanych projektów, które rywalizowały w kilku kategoriach. Spółdzielcze osiedle było najlepsze w kategorii „Zespoły budynków jednorodzinnych”.
   Jak podaje PZFD celem Konkursu jest wyróżnienie projektów, które stwarzają idealne warunki do mieszkania, gwarantują użyteczność, są przyjazne dla środowiska oraz zgodne z zasadą zrównoważonego rozwoju, ale również współgrają z nowoczesnym rytmem zmieniających się miast.
   Kapituła Konkursu „Najlepszy Projekt Mieszkaniowy 2012-2015” uznała tę część Przylesia za kompletne i bezpieczne osiedle w niedalekiej odległości od wielkiej metropolii. Nagroda została przyznana za „przygotowanie przemyślanej zabudowy willowej, w świetnej lokalizacji, nieopodal lasu. Rozlokowanie budynków na działce, zachęca do budowania sąsiedzkich więzi, a ponadprzeciętna architektura poszczególnych budynków i przydomowe tarasy wyróżniają tę inwestycję pod względem estetycznym.”

Czytaj całość...
Działka przy ul. Broniewskiego
   Ostatnio coraz częściej mówi się o działce nr 230 obr. 65, znajdującej się przy ul. Broniewskiego, na której Spółdzielnia planuje budowę budynku wielorodzinnego.
    W lokalnych mediach pojawiają się informacje, w tym cytaty wypowiedzi lokatorów, że mieszkańcy budynku przy Broniewskiego, sąsiadującego z działką na której ma powstać budynek, chcą na asfaltowych pozostałościach po kortach tenisowych placu zabaw, parkingu albo boiska.
    Budynek sąsiadujący z planowaną inwestycją został oddany do użytku w latach siedemdziesiątych. Przed nim został przygotowany teren, na którym można było grać w piłkę, ustawiono też m.in. stoły do tenisa stołowego - to część działki nr 230, o powierzchni prawie pięciu tysięcy metrów kwadratowych.
    Administratorzy odpowiedzialni za tę część spółdzielczego osiedla, przyjmowali ustne skargi na hałas i uciążliwość osób, które korzystały najpierw z kortów, później z boisk.
    Po protestach mieszkańców stoły tenisowe zostały przeniesione w sąsiedztwo budynku nr 30.
Mieszkańcy budynku nr 7 protestowali również przeciwko boiskom, które według lokatorów były bardzo uciążliwe. Oto pismo z 1996 roku, które zostało skierowane do Zarządu SMLW. Kliknij, żeby otworzyć plik
    Z czasem dzieci dorosły, boiska straciły zainteresowanie a naniesiona infrastruktura uległa zniszczeniu i została usunięta dla bezpieczeństwa. W tym miejscu przez jakiś czas funkcjonował tor samochodowy dla samochodów-zabawek o napędzie elektrycznym. Administratorzy również i na tę działalność odbierali skargi.
   W 2008 roku Prezydent Miasta zwrócił się do mieszkańców budynku przy ul. Broniewskiego 4 z inicjatywą, w efekcie której asfaltowy teren miał być zagospodarowany na nowoczesne boisko, trasy rowerowe, teren rekreacyjny. Zostały nawet przygotowane wstępne projekty przez służby miejskie. Mieszkańcy zostali zapoznani z propozycjami na zorganizowanym w tym celu przez UM spotkaniu, jednak nie zgodzili się na żadną z nich. Oto pismo, podpisane przez 95 mieszkańców budynku. Kliknij, żeby otworzyć plik
    Temat zagospodarowania tego terenu powrócił, gdy SMLW ogłosiło, że na działce sąsiadującej z budynkiem nr 7 zamierza wybudować budynek wielorodzinny.
Koszty ponoszone na utrzymanie działki to rocznie kwota ponad 28 tysięcy złotych, które rozliczane są w ciężar kosztów wszystkich mieszkańców. Działka ma powierzchnię 4761 m2, obciążenie z tytułu wieczystego użytkowania to 26 857,68 zł, z tytułu podatku od nieruchomości 1428,30 zł – dane za 2015 r.

(C) 2008 SML-W - Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko Własnościowa - Legionowo
05-120 Legionowo, ul. Jagiellońska 11; NIP 531-000-46-44, Nr regon 000492003

designed by byokko

statystyka