Pokaz slajdĂłw
deweloper.gif

Ulubione

 
Strona główna
Uzupełnienie składu Zarządu
Rada Nadzorcza SML-W, podczas posiedzenia w dniu 12 stycznia 2017 r. podjęła decyzję o rozpisaniu konkursu na stanowisko wiceprezesa ds. eksploatacyjnych. Ogłoszenia o konkursie ukazały się w dniu 19 stycznia w ogólnopolskim dzienniku „Rzeczpospolita”, Informatorku „Kontakty” oraz na stronie internetowej Spółdzielni. W odpowiedzi na zamieszczone ogłoszenia wpłynęły trzy oferty. Rada Nadzorcza po zweryfikowaniu ich poprawności zaprosiła kandydatów na rozmowę. Do kolejnego etapu zakwalifikowały się dwie osoby, spośród których członkowie Rady Nadzorczej podczas tajnego głosowania wyłonili nowego wiceprezesa. Została nim pani Agnieszka Borkowska – pełniąca do tej pory w SML-W funkcję Pełnomocnika Zarządu ds. GZM. Swoje obowiązki zaczyna pełnić od dnia 1 marca 2017 r.
2017-02-28

Druk sejmowy 1268 - projekt KUKIZ'15

Projekt ustawy o zmianie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych oraz Prawo spółdzielcze (druk Sejmowy nr 1268) przygotowany przez KUKIZ'15 można przeczytać na stronie Sejmu - KLIKNIJ TUTAJ

Szanowni Państwo,
      Partia KUKIZ'15 złożyła projekt ustawy o zmianie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych oraz Prawo spółdzielcze (druk Sejmowy nr 1268). Zawarte w nim propozycje rozwiązań prawnych naruszają naszą spółdzielczą demokrację, ingerują
w samorządność i autonomię spółdzielni. Najbardziej cyniczne jest to, że autorzy przedstawiają ją jako cudowny lek, który odda władzę w ręce członków, gdy tymczasem jest to utajony zamach na ich majątek. Jesteśmy zdania, że wszelkie prace dotyczące zmian w ustawie powinny być konsultowane z osobami których proponowane zmiany dotyczą – czyli z członkami spółdzielni. Projekt zawiera wiele wad prawnych, w tym wprowadza ponownie rozwiązania, które już kiedyś były odrzucane przez Sejm oraz przez Trybunał Konstytucyjny jako niezgodne z Konstytucją. Z dniem jego wprowadzenia w każdej spółdzielni mieszkaniowej w Polsce nastąpi paraliż decyzyjny.
      Wszystko wskazuje na to, że proponowane rozwiązania nie będą służyły dobru członków, a pewnym innym grupom zawodowym, które zarobią na wycenie majątku spółdzielni, tanio kupią pospółdzielcze grunty i będą żyły z zarządzania powstałymi po spółdzielniach wspólnotami. Projekt ustawy wprowadza dodatkowe dla członków koszty, które niczemu nie służą: np. prowadzenie rachunku bankowego dla każdego budynku oddzielnie (a także wiele innych kosztownych rozwiązań).

Czytaj całość...
Aktualne konkursy ofert

Konkurs ofert na budowę budynku administracji - kliknij - termin składania ofert upływa 11.04.2017

Konkurs ofert na remont budynku (malowanie klatek) - kliknij- termin składania ofert upływa 31.03.2017

Konkurs ofert na wymianę dźwigów osobowych - kliknij tutaj- termin składania ofert upływa 31.03.2017

Konkurs ofert na wykonanie polimeryzacji- termin składania ofert upływa 31.03.2017

Konkurs ofert na wymianę instalacji wodnej - termin składania ofert upływa 31.03.2017

(C) 2008 SML-W - Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko Własnościowa - Legionowo
05-120 Legionowo, ul. Jagiellońska 11; NIP 531-000-46-44, Nr regon 000492003

designed by byokko

statystyka